Hubená nebo mrtvá!

Waůůů =D

20. dubna 2009 v 10:23 | -Ana-Bea |  článečky=*

Zmrzlina je zdravější, než si myslíte


Vyvážená a zdravá strava je velice důležitým prvkem našeho každodenního života a lidé se čím dál tím více zajímají o to, co konzumují. Je ale pravda, že vyznat se v tom, co je a není zdravé, může být skutečně obtížné. Žijeme v době, která nás zahlcuje informacemi. Ze všech stran dostáváme údaje o nutričním složení potravin, rady a tipy na zaručené diety, přesto je zde stále mnoho potravin obestřeno mýty a pověrami. Zmrzlina je jednou z nich.
Výzkum mezi českými spotřebiteli ukazuje, že mnoho konzumentů podceňuje nutriční složení zmrzliny. Jelikož zmrzlina je sladkým potěšením nebo pamlskem, mylně se domnívají, že automaticky musí mít špatné nutriční hodnoty - tedy, že obsahuje velké množství cukru a tuku.

ZMRZLINA: Mýty a realita

Téměř 2/3 dotazovaných spotřebitelů (74 %) se domnívá, že zmrzlina obsahuje 1/3 tuku - ve skutečnosti je to výrazně méně. Např. některé zmrzliny obsahují pouhé 2,5 % tuku. Pribiňáček pro děti obsahuje pouze 16 % tuku.
Polovina dotazovaných spotřebitelů věří, že zmrzlina obsahuje 50 % cukru - ve skutečnosti je to podstatně méně. Např. nejoblíbenější dětské zmrzliny Calippo, Twister a Cikk Cakk obsahují maximálně 18 % cukru. Dokonce i zmrzliny s velkým podílem čokolády obsahují pouze 29 % cukru.
90 % lidí si myslí, že ovocný jogurt je zdravější než některá zmrzlina. Ve skutečnosti mají některé zmrzliny méně kalorií a srovnatelně tuku jako 150g kelímek běžného ovocného jogurtu. Navíc obsahuje pouze přírodní barviva a aromata.
100 % spotřebitelů si myslí, že zmrzlina obsahuje umělá barviva a aromata. Ve skutečnosti je většina kvalitních zmrzlin bez umělých barviv a aromat.
Petra Dítětová
Chytrá Žena.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Thin is In!