Hubená nebo mrtvá!

Alkohol...

20. dubna 2009 v 10:11 | -Ana-BEa |  článečky=*

Alkohol: Nepřítel štíhlé linie?


Máte strach dát si sklenku vína nebo pivo po dobrém obědě? Řekneme vám, zda je třeba se skutečně obávat.
Že se po alkoholu tloustne, patří k je dnomu z nejrozšířenějších mýtů. Ne­vě říte? Ukážeme vám, že v případě alkoholu běžné počítání kalorií tak docela neplatí...

Matoucí kalorie

Ne všechny jsou totiž stejné. Většina potravin obsahuje kalorie, které se velice snadno ukládají - například energie ze sladkých a tučných jídel je pro tukové polštářky jako stvořená. Alkohol však tvoří zvláštní výjimku. Dodává nám energii ve formě etanolu, a ta se v těle velmi rychle zpracovává.
Proje vuje se to termogenetickým účinkem - takový panák rumu v zimě příjemně zahřeje celé tělo. Pro zpracování etanolu musí tělo dokonce vynaložit ještě nějakou energii ze zásob navíc. Samotný alkohol, i když je bohatý na kilojouly, z vás tedy opravdu bečku sádla neudělá. Problém je jinde.
Mysl povznesená několika sklenkami snadno zapomíná na dietní předsevzetí a vy se začnete ládovat chipsy, buráky, utopenci a kdo ví čím ještě. Tělo, které je zaměstnané odbouráváním alkoholu, navíc nemůže dobře zpracovávat potravu, a tak si všechny tuky rovnou uloží do zásoby.
Pravda je taková, že v malém množství alkohol trávení napomáhá, ve velkém ho ale zcela blokuje. To, že sám o sobě 'nejde na tloušťku', vám tedy není nic platné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Thin is In!